Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Książka

Historia i zastosowanie WOOP

Zamów teraz na gwp.pl

logo-GWP-z-napisem.png

"Rozwiązaniem nie jest odpływanie w świat marzeń i pozytywnego myślenia. Jest nim raczej skierowanie naszej fantazji na usuwanie tego, co większość z nas nauczyła się ignorować lub umniejszać: na przeszkody, stojące na naszej drodze." 

Tak często każdego dnia jesteśmy zalewani poradami aby "myśleć pozytywnie". Od muzyki pop, przez przemówienia polityczne, po reklamy, gdzie główne przesłanie jest podobne: patrz w jasną stronę, bądź optymistą w obliczu przeciwności, skup się na swoich marzeniach. Bez względu na to, czy staramy się zmotywować, aby schudnąć, piąć się po szczeblach kariery, czy przebiec maraton, mówi się nam nieustannie, że skupianie się na swoim marzeniu sprawi, że pewnego dnia stanie się ono częścią naszej rzeczywistości.

Gabriele Oettingen w oparciu o ponad dwadzieścia lat badań naukowych nad ludzką motywacją, pokazuje dlaczego powszechna wiedza na ten temat jest niewystarczająca. Przeszkody, które uważamy za przyczynę, naszych niepowodzeń na drodze realizacji najskrytszych marzeń, mogą w rzeczywistości pomóc w ich spełnieniu. Bujanie w obłokach nie jest wystarczające i jak się okazuje, marzyciele niezbyt często są sprawczy.


Wybrane recenzje

Jak przejść z marzeń do działania? Ta ekscytująca i ważna książka pokazuje, jak zamienić swoje marzenia w rzeczywistość. Będziesz zaskoczony, jak bardzo jest to inny obraz od powszechnie uznawanych mądrości.
— Carol S. Dweck, Profesor psychologii na Uniwersytecie Stanforda, autorka książki „Nowa psychologia sukcesu” (Mindset)
Ta książka to uczona rozkosz. Pewien rodzaj pozytywnego myślenia jest korzystny, inny rodzaj jest wręcz niebezpieczny, a Gabriele Oettingen poświęciła swoją karierę naukową, aby dowiedzieć się który rodzaj jest jednym, a który drugim. Owoce jej pracy są głębokie, obfite i podane na tacy.
— Daniel Gilbert, Profesor psychologii na Uniwersytecie Harvarda, autor książki „Stumbling on Happiness” (Potykając się na szczęściu)
Gabriele Oettingen zaprezentowała poradnik dobrze napisany, pobudzający do myślenia i oparty na dowodach. Osoba w każdym wieku znajdzie tu intrygujące metody, pomocne w przezwyciężaniu życiowych przeciwności. Warto przeczytać.
— James Joseph Heckman, Profesor ekonomii na Uniwersytecie w Chicago, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii
W swojej błyskotliwej, przystępnej książce, Dr. Oettingen poddaje krytycznej ocenie pozytywne myślenie i dostarcza czytelnikowi bardziej zróżnicowane, ale też użyteczne zrozumienie motywacji, w oparciu o solidnie sprawdzone dowody.
— Dr. Richard A. Friedman, The New York Times

Wybrane recenzje prasowe


Wybrane wydania międzynarodowe